užívateľ: neprihlásený (prihlásiť), dnes je: 24.05.2019
KOMPLEXNÝ ONLINE KATALÓG
CESTOVNÉHO RUCHU
TOPtopturizmus.sk je tým správnym riešením. Nájdete tu nespočetné množstvo ubytovacích a reštauračných možností.
Veríme, že tu nájdete čo hľadáte.
Obsah > Články
moje článkypridajte článok
Zadávateľ: Park Hotel Tartuf ***
Pridané dňa: 17.02.2009

Prírodná galéria umeleckej keramiky - slovenský unikát pár kilometrov za Nitrou

V piatok 31. augusta 2007 sa v areáli Kaštieľa Pustý Chotár resp. Park hotela Tartuf v Beladiciach uskutočnilo slávnostné otvorenie Prírodnej galérie umeleckej keramiky.
Galéria nadväzuje na medzinárodné keramické workshopy, ktoré sa tu konali od roku 1999.

S keramikou vytvorenou na workshopoch v Beladiciach sa môže verejnosť oboznámiť v historickom kaštieli a Park hoteli Tartuf, kde sú diela umiestnené nielen v interiéroch, ale aj v parku. Ten sa v závere leta premenil na Prírodnú galériu, ktorá je výnimočnou v rámci celého Slovenska. Na inom mieste sa doposiaľ podobná stála umelecká prezentácia keramických diel v historických objektoch nenachádza.

Spoluorganizátor a každoročný účastník workshopov akad.soch. I.Holešovský:
„KERAMIKA má mnohé podoby, rozmanité tvary, má estetickú aj úžitkovú hodnotu a človeka v jeho tisícročnej histórii sprevádza ako užitočný predmet aj dekorácia či ozdoba, ako výraz jeho potrieb a túžob, ako doplnok i umelecké dielo.

Keramickému umeniu sa v minulých rokoch v areáli Kaštieľa Beladice Pustý Chotár, kultúrnej pamiatky SR, počas siedmich workshopov venovalo takmer 50 umelcov  zo 4 svetadielov. Ich umelecké artefakty postupne nahradili to, čo sa z  pôvodnej výzdoby neoklasicistického kaštieľa nezachovalo, čo sa stratilo, zničilo alebo aj zmizlo. Vďaka práci keramikov areál získava novú identitu, nový charakter, jedinečnosť a predstavujú sa v ňom súčasné svetové keramické trendy. Rekonštrukciou kaštieľa, modernou dostavbou jeho funkčných častí, tu vznikol nový komplex, Park hotel Tartuf, a keramici z celého sveta Vás pozývajú na jeho prehliadku.“

Park hotel Tartuf, Kaštieľ Beladice Pustý Chotár, www.tartuf.sk

OBSAH
Moje ONE ID - Prihlásenie:
ONE ID:
Heslo: